خانه / گجت هوشمند / گجت پوشیدنی / ساعت هوشمند / اپل واچ ۳ یک ساعت هوشمند انقلابی خواهد بود (شایعه)

اپل واچ ۳ یک ساعت هوشمند انقلابی خواهد بود (شایعه)

گرچه نسل اول ساعت‌های هوشمند اپل همانند اولین نسل آیفون انقلابی نبود، اما پیش‌بینی می‌شود اپل واچ ۳ (Apple Watch 3) بتواند جایگاه اپل را در بازار اسمارت واچ‌ها مستحکم کند.

اگر واقع‌بین باشیم، ساعت‌های هوشمند امروزی کار خاصی انجام نمی‌دهند و به‌جز برخی سنسورها مثل سنجش ضربان قلب یا تعداد گام‌ها، قابلیت خاص دیگری ندارند. اپل واچ نیز از ویژگی متمایز کننده‌ای برخوردار نیست و شاید بزرگترین وجه تمایز محصول کوپرتینویی، ظاهر مربعی‌اش باشد. با این وجود اسمارت واچ‌های اپل پرفروش‌ترین گجت پوشیدنی در سراسر دنیا می باشن و بدون آنکه ویژگی خاصی داشته باشند، با اختلاف نسبتا زیادی در رده اول ایستاده‌اند.

اپل واچ 3

آیا اپل واچ ۳ می‌تواند تحولی در اسمارت واچ‌ها گردآوری کند؟

چند هفته پیش اپل در خلال مراسمی از اپل واچ ۳ و سیستم عامل جدید آن رونمایی کرد. اما یکی از مواردی که اپل واچ سری ۳ را از سری‌های پیشین و حتی از بقیه ساعت‌های هوشمند بازار متمایز می‌کند، توانایی نصب سیم‌کارت نسل چهارم LTE روی آن برشمرده می‌شود که تا تقریبا زیادی از وابستگی آن به آیفون می‌کاهد.

دنیل آیو (Daniel Ives)، یکی از تحلیل‌گران فناوری اعتقاد دارد اپل واچ نسل سه می‌تواند به قدری پرفروش باشد که بازه اپل از رقبا را چند برابر کند. تصور کنید اگر به یک ساعت هوشمند که بدون هیچ قابلیت خاصی تبدیل به پرفروش‌ترین اسمارت واچ دنیا شده یک خشاب سیم‌کارت نیز اضافه کنیم، میزان فروش آن چند برابر خواهد شد. این دقیقا همان اتفاقی است که احتمالا در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد و بخش بزرگتری از سود کوپرتینویی‌ها به فروش اپل واچ اختصاص خواهد یافت.

لینک منبع


درباره سید محمد باقر حسینی

مشاهده بیشتر

آموزش استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ در ویدیوی رسمی اپل

قابلیت Walkie-Talkie اپل واچ، ساعت هوشمند اپل را تبدیل به واکی تاکی می‌کند. در ویدیوی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *