خانه / گوناگون / اشخاص و شرکت ها / تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷ مجموعه‌ای از عکس های ماهواره ای و زمینی سرویسی از کمپانی گوگل است که توسط کاربران کنجکاو سراسر جهان کشف شده و مورد توجه قرار گرفته‌اند.

گوگل ارث (Google Earth) به عنوان جامع‌ترین و بزرگ‌ترین منبع تصاویر ماهواره ای و نقشه‌های مختلف کره زمین که به صورت مجانی در دسترس عموم است، شناخته می‌شود؛ در همین رابطه،‌ هر ساله کاربران این سرویس سودمند اینترنتی به صورت اتفاقی و یا با سماجت و کنجکاوی تصاویر مکان‌های و موضوعات جالب، شگفت‌انگیز و در برخی موارد،‌ مرموزی را کشف می‌کنند و در سال میلادی که گذشت هم تعداد قابل‌توجهی از این عکس‌ها مطلب خبرگزاری‌ها شد.

در ادامه قصد داریم تا فهرست ۶ مورد از عجیب ترین مکان ها و اتفاقات سال ۲۰۱۷ از دید این سرویس گوگل را موردبررسی قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷

۱٫ سازه‌های سنگی مرموز عربستان

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

به جرات می‌توان گفت که شگفت‌انگیزترین کشف باستان‌شناسی انجام‌شده به کمک گوگل ارث در سال گذشته میلادی به ۴۰۰ سازه سنگی مرموز موجود در عربستان سعودی مربوط می‌شود؛ این سازه‌ها که در مکانی به نام هرات خیبر (Harrat Khaybar) قرار گرفته‌اند و به دلیل شباهت آن‌ها از بالا به ورودی زمین‌های بزرگ، به نام «دروازه‌های سنگی عظیم» معروف شده‌اند، قدمتی بیش از یک هزار سال دارند.

بررسی‌هایی که تاکنون توسط دانشمندان در مورد این سازه‌های عجیب انجام شده، اطلاعات مشخصی را آشکار نکرده و همچنان هدف از قرار دادن این حجم از سنگ در منطقه‌ای خالی از سکنه و نسبتا خطرناک، روشن نشده است.

۲٫ ناسزا گفتن به همسایه در ابعاد بزرگ!

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

مورد بعدی از لیست تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷، به منطقه سکویم (Sequim) ایالت واشینگتن آمریکا مربوط است که به کمک چشمان تیزبین یکی از کاربران وب سایت ردیت کشف شد؛ این نوشته بزرگ که تصویر آن در ماه آوریل منتشر شده، اصطلاح “A Hole” (به معنای عوضی) را به همراه یک فلش بزرگ بر روی چمن خانه‌ای از اهالی شهر نشان می‌دهد.

این طور که به نظر می‌رسد صاحب این خانه در گذشته با برخی از همشهری‌های خود به مشکل برخورده و افراد ناراضی را وادار کرده که به شیوه‌ای جدید، عجیب و متفاوت، نارضایتی خود از او ابراز کنند.

۳٫ گدازه‌های جوشان از بازه‌ای نزدیک

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

البته برخلاف موارد قبلی لیست مکان های عجیب ثبت‌شده در گوگل ارث در سال ۲۰۱۷، این مکان توسط تیمی از افراد باتجربه و شجاعی که به مناطق مختلف جهان سفر می‌کنند و به کمک خود کمپانی گوگل، تصویربرداری شد؛ به طور دقیق‌تر، در سال گذشته میلادی تیمی دو نفره از آتش‌فشان فعال امبریم (Ambrym) در کشور وانواتو (Vanuatu) عکس‌برداری کردند و به کمک دوربین‌های ۳۶۰ درجه،‌ برای اولین بار توانایی نزدیک شدن به مواد مذاب و گدازه‌های در حال جوشش یک آتش‌فشان، به صورت مجازی را فراهم کردند.

۴٫ کشتی فضایی میلنیوم فالکون

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

گاهی اوقات شرکت‌ها برای جلب کردن توجه مردم جهان به موضوعی، میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند و مواردی هم وجود دارد که مخفی کردن یک محصول از دید رسانه‌ها، صرف انرژی و هزینه زیادی را به همراه دارد؛‌ در همین رابطه، استودیو فیلم لانگ‌کراس (Longcross) در سال ۲۰۱۷ تلاش کرد تا مدل واقعی کشتی فضایی میلنیوم فالکون (Millennium Falcon) فیلم جنگ ستارگان خود را از دید خبرنگاران دور نگه دارد، اما این اقدام موفقیت‌آمیز نبود و عکس این موضوع به عنوان یکی از تصاویر عجیب گوگل ارث در سال گذشته میلادی شناخته شد.

مسئولان مخفی سازی این سفینه فضایی قصد داشتند که با قرار دادن چند کانتینر بزرگ در دور و اطراف میلنیوم، از انتشار خبر بودن آن در کشور انگلستان جلوگیری کنند، اما به لطف زاویه دید منحصر به فرد ماهواره‌های گوگل،‌ این کار با شکست مواجه شد.

۵٫ ایستگاه فضایی بین المللی

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

البته برخلاف سفینه فضایی فالکون، سازه دیگری در خارج از جو زمین وجود دارد که جزو لیست تصاویر عجیب گوگل ارث در سال ۲۰۱۷ بوده و تصویربرداری از آن، پایگاه داده‌ای این نقشه آنلاین را در ماه‌های گذشته گسترده‌تر کرد؛ این مکان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بود که به کمک تصاویر تهیه‌شده توسط فضانورد ایتالیایی، توماس پسکت (Thomas Pesquet)، گشت و گزار در آن برای کاربران علاقه‌مند روی زمین توانایی‌پذیر شد.

برای این کار از دوربین‌های ۳۶۰ درجه تیم گوگل استفاده نشد،‌ اما پسکت با کمک کارمندان این کمپانی بر روی زمین، تصاویر لازم از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه فضایی را ثبت کرد.

۶٫ تصویری از یک عزیز از دست رفته

تصاویر عجیب گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

کمپانی گوگل برای ثبت تصاویر از خیابان‌های شهرهای بیشتر نقاط جهان در سرویس استریت ویوو (Street View) خود خودروهایی با دوربین‌های خصوص را به این مناطق می‌فرستد و آرشیو نسبتا به روزی را از ظاهر خیابان‌ها بر روی اینترنت قرار می‌دهد. مدیران این کمپانی هم مدعی می باشن که تصاویر تهیه‌شده بیشترا به روز می باشن و مدت کوتاهی از ثبت آن‌ها می‌گذرد، اما وقتی کاربری به نام دنیس آندرهیل از این سرویس برای مشاهده وضعیت کنونی محله کودکی و خانه پدری‌اش استفاده کرد، ‌با صحنه عجیبی مواجه شد!

دنیس که ساکن فلوریدای آمریکاست در هنگام مشاهده نمایی از محله بچگی‌اش در انگلستان، عکسی از مادر خود را در حال آب دادن به گیاهان جلوی خانه دید؛ البته نکته عجیب ماجرا این است که مادر دنیس ۱۸ ماه قبل از این اتفاق از دنیا رفته بود و تصویر قرار داده شده از خیابان محل زندگی قبلی آندرهیل ادعای مسئولان گوگل را به نوعی، به چالش می‌کشد.

 

لینک منبع


درباره سید محمد باقر حسینی

مشاهده بیشتر

سرنوشت پروژه فیبر نوری در ایران

به گفته مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران، اگر چه انحصاری در حوزه فیبر نوری وجود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *