خانه / گوناگون / خروج پژو از ایران قابل پیش‌بینی بود

خروج پژو از ایران قابل پیش‌بینی بود

تکنو نیوز – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

همان‌طور که در جریان اخبار اخیر هستید، شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد که با خروج آمریکا از برجام بازار ایران را ترک می‌کند. در این راستا بحث‌های مختلفی درمورد بدعهدی فرانسوی‌ها مطرح شده اما رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته خروج این شرکت قابل پیش‌بینی بود. این درحالیست که تا هفته پیش، رویترز در گزارشی اعلام کرد که حتی با شروع تحریم‌های جدید گروه خودروسازی پژو سیتروئن با ایران همکاری می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: خروج پژو از ایران قابل‌پیش‌بینی بود و شرکت‌های خودروساز آلمان، کره و چین نیز از تحریم‌های آمریکا علیه ایران تبعیت خواهند کرد.عزیز اکبریان، با اشاره به خروج شرکت خودروسازی پژو از ایران به‌دنبال اعمال تحریم آمریکا اظهار کرد: از ابتدا روشن بود که چنین اتفاقی رخ می‌دهد؛ چراکه این شرکت‌ها از آمریکا تبعیت می‌کنند. عزیز اکبریان در ادامه گفت: شرکت خودروسازی پژو فرانسه همواره در روزهای سخت ایران را ترک کرده و در واقع دوست روز خوب ایران بوده است به همین جهت نباید از این خروج تعجب کرد.نماینده مردم کرج در مجلس دهم، با بیان اینکه بیشتر شرکت‌های خودروساز نیز از ایران خارج می‌شوند، بیان داشت: بیشتر شرکت‌های خودروساز آلمان، فرانسه و کره به دلیل تبعیت از آمریکا همکاری خود را با ایران قطع خواهند کرد، این پیش‌بینی در قبال شرکت‌های خودروساز چینی نیز وجود دارد.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس در انتها بیان کرد: ما باید تلاش کنیم در بحث خودروسازی برنامه خود را داشته باشیم و وابستگی خود را به حداقل برسانیم تا از خروج این شرکت‌ها تولید آسیب نبیند.اکبریان، با تاکید بر افزایش کمیت و کیفیت تولید خودروی داخلی گفت: در هیچ جای دنیا ساخت خودرو ۱۰۰ درصد داخلی نیست، بنز آلمان نمی‌تواند مدعی باشد تمام قطعات خود را در داخل کشور می‌سازد، این حرف به این معنا است که درصدی وابستگی وجود دارد اما باید میزان آن را کاهش داد.این نماینده مجلس با بیان اینکه ایران در بخشی از تولید خودرو توانایی داخلی دارد، بیان داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که درصد بالایی از تولید خودروها براساس توان داخل باشد تا با خروج شرکت‌های خودروساز آسیبی به تولید وارد نشود.

پس از تحولات اخیر، نگرانی‌های زیادی درمورد قطع همکاری خودروسازهای جهانی با ایران وجود دارد. خودروهای پژو عموما به عنوان محصولات اقتصادی و ارزان‌قیمت شناخته می‌شوند. حالا با خروج پژو از ایران مشخص نیست تکلیف ایران‌خودرو درقبال فروش محصولات تازه ای پژو مثل پژو ۲۰۰۸ و ارائه پوشش خدماتی به مشتریان چیست؟ از آن طرف سایپا سیتروئن هم تلاش کرد تا با همکاری دو جانبه با خودروساز فرانسوی، اولین پیش‌فروش سیتروئن C3 رقم بزند. باز معلوم نیست که سرنوشت این ماشین‌های جدید پیش‌فروش شده و سرویس‌های کمپانی به چه شکل درخواهد آمد. به نظر شما تکلیف ماشین‌های پیش‌فروش شده‌ی جدید ایران‌خودرو و سایپا و پوشش خدماتی از محصولات شرکت پژو سیتروئن چه می‌شود؟

مطلب خروج پژو از ایران قابل پیش‌بینی بود برای نخستین بار در تکنو نیوز منتشر شده است.

لینک منبع


درباره سید محمد باقر حسینی

مشاهده بیشتر

کشف عجیب مومیایی گربه و سوسک در گورستان ساکارای مصر

کشور مصر اخیرا در جریان کاوش های باستان شناسی خود در گورستان ساکار موفق به …

یک نظر

  1. متشکر از محتوای مفید سایتتون موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *