خانه / گجت هوشمند / دوربین / پتنتی از قلم هوشمند ال جی مجهز به یک نمایشگر منعطف منتشر شد

پتنتی از قلم هوشمند ال جی مجهز به یک نمایشگر منعطف منتشر شد

پتنت‌هایی از قلم هوشمند ال جی به انتشار رسیده است که نشانگر یک قلم مجهز به نمایشگر رولی و عملکردی مشابه یک گوشی هوشمند کامل است.

در یکی از جدیدترین نوآوری‌های عجیب جهان، ال جی پتنتی از یک قلم هوشمند را به ثبت رسانده است که می‌تواند حتی جای گوشی هوشمند شما را نیز بگیرید. بله درست شنیدید، قلم هوشمند ال جی حتی به یک نمایشگر نیز مجهز است. در ادامه می‌خواهیم نگاه نزدیک‌تری را به یکی از دستاوردهای احتمالی آینده غول کره ای بی‌اندازیم.

کلیدی‌ترین قابلیت قلم هوشمند ال جی تجهیز آن به دو نمایشگر است. نمایشگر کوچک می‌تواند یک گزینه برای میانبر اپلیکیشن‌ها، نوتیفیکیشن‌ها و موقع باشد، در حالی که یک نمایشگر بزرگ‌تر از نوع انعطاف پذیر است. یک دکمه اختصاصی نیز در اینجا قرار دارد که مربوط به خاموش و روشن کردن صفحه نمایش است؛ پس شما می‌توانید هر موقعی که خواستید از آن به عنوان یک گوشی هوشمند معمولی نیز استفاده کنید. آن می‌تواند تمامی برنامه‌های معمولی را اجرا کرده و برای گشت و گذار در اینترنت و یا نوشتن استفاده شود. ما گمان می‌کنیم که این نمایشگر ال جی چیزی شبیه به تلویزیون ۶۵ اینچی رولی این شرکت عمل می‌کند.

قلم هوشمند ال جی

انواع حسگرها در قلم هوشمند ال جی

اما جدا از نمایشگرها، خود قلم نیز از حسگرهای مختلفی بهره می‌برد که به صورت معمول شاهد حضور آنها بر روی گوشی های هوشمند هستیم. ما در مورد حسگرهای ژیروسکوپ، قطب نمای الکترونیکی، مجاورتی، فشاری، دوربین و حتی حسگرهای ردیابی چشم صحبت می‌کنیم. البته در اینجا خبری از اسکنر اثر انگشت نیست و جای خودش را به یک میکروفون و بلندگوی رو گوشی داده است که می‌تواند قلم هوشمند ال جی را به یک گوشی کامل تبدیل کند.

قلم هوشمند ال جی

قلم هوشمند ال جی

علاوه بر این، حق اختراع جدید شرکت ال جی به یک ویژگی جالب اشاره می‌کند که اجازه می‌دهد قلم با هر گوشی هوشمند یا تبلتی سازگار باشد. نوشتن بر روی هر سطحی که یک نمایشگر لمسی باشد، با این قلم ممکن خواهد بود. حال آنکه قلم هوشمند ال جی آیا به مرحله تولیدی می‌رسد یا خیر، موضوعی است که در آینده مشخص خواهد شد.

لینک منبع


درباره سید محمد باقر حسینی

مشاهده بیشتر

سرنوشت پروژه فیبر نوری در ایران

به گفته مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران، اگر چه انحصاری در حوزه فیبر نوری وجود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *