خانه / نرم افزار / حذف نور آبی از صفحه‌نمایش با Bluelight Filter

حذف نور آبی از صفحه‌نمایش با Bluelight Filter

تکنو نیوز – با توجه به آمارهای منتشر شده این روزها کمتر شخصی پیدا می‌شود که دارای یک گوشی هوشمند نباشد و قشر عظیمی از جامعه‌ی جهانی ( نه تنها ایران) ساعت‌های زیادی در روز مشغول کار با گوشی‌های خود می باشن. بخش قابل توجهی از این ساعات نیز به لحظات قبل از خواب مربوط می‌شود؛ به طوری که به صورت معمول به بهانه‌ی چک کردن نهایی و البته کوتاه مدت اپلیکیشن‌های مورد استفاده، بعضا ساعت‌ها مشغول کار با گوشی در محل خواب خود هستیم. اتفاقی که علاوه بر آنکه خواب طبیعی بدن را عقب می‌اندازد، به دلیل وجود نوری در صفحه‌ی نمایش که به bluelight معروف است، حتی بعد از کنار گذاشتن گوشی نیز از خواب منظم و سریع شما جلوگیری می‌کند. کافی است تا یک صفحه‌ی سفید را در موبایل خود به دقت مشاهده کنید تا متوجه رگه‌هایی از رنگ آبی در آن شوید. Bluelight Filter اپلیکیشنی برای از بین بردن این نور آبی تا حد توانایی است که توسط وب سایت‌ها و مراجع معتبری نیز مورد تقدیر و معرفی قرار گرفته.

bluelight filter2 dbb02

این اپلیکیشن با تبدیل کردن سفید مایل به آبی، به سفید مایل به قرمز یا قهوه‌ای این نور مزاحم را تا حد توانایی به صفر نزدیک می‌کند؛ به طوری که پیشنهاد شده است که اگر قصد کار با گوشی خود هنگام خواب را دارید، حتما آن را فعال کنید تا مانع از بر هم ریختگی برنامه‌ی خواب شما نشود. این روزها کار با گوشی‌های موبایل به قدری با زندگی‌های ما عجین شده است که احتمالا متوجه تفاوت‌هایی که بودن یا نبودن آن در عملکرد بدن به وجود می‌آورد نمی شویم. کافی است برای چند شب، حداقل یک ساعت قبل از رفتن به محل خواب خود گوشی موبایلتان را کنار بگذارید تا متوجه خواب آرام و سریعی که به دست می‌آورید بشوید. اگر هم این موضوع برایتان سخت است، استفاده از Bluelight Filter را به شما پیشنهاد می‌کنیم که تاثیر این نور را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

توجه: در برخی نسخه‌های اَندروید ممکن است بعد از نصب این برنامه گزینه‌ی Install یا Unistall برنامه‌ها غیر فعال شود. در صورتی که چنین موردی را مشاهده کردید کافیست تا به تنظیمات این اپلیکیشن رفته و گزینه‌ی When apps are installed from other than play store را روی Turn filter off automatically قرار دهید.

 منبع: زومیت

لینک منبع


درباره Sadegh042

مشاهده بیشتر

دانلود Truecaller؛ تشخیص نام شخص تماس گیرنده با نسخه فول آنلاک

تکنو نیوز – این برنامه به شما تواناییات زیادی برای مدیریت راحت‌تر تماس‌ها را می‌دهد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *