خانه / گجت هوشمند / گجت پوشیدنی / ساعت هوشمند / اپل واچ و آیفون در ارتباط با گاز هلیوم از کار می‌افتند!

اپل واچ و آیفون در ارتباط با گاز هلیوم از کار می‌افتند!

در پدیده‌ای عجیب، موقعی که اپل واچ و گوشی آیفون با گاز هلیوم در ارتباط باشند، به طور کامل از کار می‌افتند و توانایی تماس با آن‌ها وجود نخواهد داشت. در ادامه به بررسی دلایل این اتفاق می‌پردازیم.

اریک وولرریج، یکی از متخصصان سیستم‌های رایانشی بیمارستان موریس اخیرا متوجه پدیده‌ عجیبی شد که به موجب آن ساعت های هوشمند اپل و گوشی های آیفون به طور کامل از کار افتاده و قابل استفاده نخواهند بود. این متخصص در ابتدا دلیل این اتفاق را ناشی از پالس‌های الکترومغناطیسی عنوان کرد، اما پس از بررسی‌های بیشتر متوجه شد موقعی که اپل واچ و آیفون با گاز هلیوم در ارتباط باشند به چنین مشکلی دچار خواهند شد.

آیفون با گاز هلیوم

اختلال آیفون با گاز هلیوم

اریک وولرریج موقعی که در بیمارستان (قسمت گاز‌های هلیوم) حضور داشت متوجه شد که با گوشی آیفون خود قادر به پاسخگویی تماس‌های صوتی نیست، در حالی که دستگاه‌های اَندرویدی به خوبی قابل استفاده می باشن. علاوه بر وولرریج در مجموع تقریبا ۴۰ کاربر دیگر نیز در ردیت به وجود چنین مشکلی اشاره کرده‌اند که وقتی دستگاه های اپل با گاز هلیوم در ارتباط باشند به طور کامل متوقف شده و حتی پس از ارتباط به پریز برق نیز قابل شارژ نخواهند بود.

برای تعداد دیگری از کاربران نیز هنگام مجاورت با گاز هلیوم مشکل مشابه‌ای به وجود آماده و دستگاه آن‌ها قادر به دریافت امواج رادیویی نبوده، اما ارتباط آن‌ها به وای فای کماکان برقرار است. با بررسی مشکلات کاربرانی که در ردیت به بیان مشکلات خود پرداخته‌اند، متوجه می‌شویم که بیشتر مشکلات به گوشی آیفون ۶ و مدل‌های بالاتر مربوط بوده و برای اپل واچ هم تمامی مدل‌ها به این مشکل دچار می‌شوند.

گاز هلیوم

لینک منبع


درباره سید محمد باقر حسینی

مشاهده بیشتر

همگرا؛ ساختار حمایتی از بازی‌سازان

نشست خبری ساختار حمایتی جدید همگرا صبح روز سه‌شنبه ۲۲ آبان با حضور حسن کریمی مدیرعامل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *