خانه / گوناگون / استارمن اسپیس ایکس از مریخ گذشت + موقع بازگشت به زمین

استارمن اسپیس ایکس از مریخ گذشت + موقع بازگشت به زمین

استارمن اسپیس ایکس و اتومبیل تسلا رودستر به لطف موشک های فالکن هوی از مدار مریخ گذر کردند؛ اما این دو چه موقعی به کره زمین بازمی‌گردند؟ آیا این شدنی است یا فقط یک پیش‌بینی از سوی شرکت Space X است؟

استارمن و اتومبیل تسلا رودستر حالا بازه‌ی بسیار زیادی با خانه دارند. اسپیس ایکس تایید کرده است که موشک های آزمایشی فالکن هوی مدار مریخ را گذرانده‌اند و در بازه‌ی بسیار زیادی نسبت به خورشید قرار دارند. استارمن باید تا هشتم نوامبر (۱۷ آبان ماه) ۱۵۵ میلیون مایل از زمین بازه گرفته باشد. این یکی از طولانی‌ترین فواصل ثبت شده توسط فضاپیماهای تولیدی به دست بشر است!

در حالی که هیچ قرار ملاقاتی بین تسلا رودسترس، استارمن و مریخ تنظیم نشده بود، اما این بدان معنا نیست که تسلا این دو شئ را بی‌هدف به فضا پرتاب کرده باشد. گفته می‌شود هدف تسلا علاوه بر عملی شدن سفر به مریخ، دستیابی برخی از جزئیات نامشخص بوده است. شما این لحظه را باید به خاطر داشته باشد؛ مدت طولانی باقی‌مانده تا استارمن به زمین نزدیک شود.

شاید استارمن اسپیس ایکس دیگر به زمین بازنگردد!

بر اساس مدل‌های ساخته شده توسط بن پیرسُن (Pen Pearson)، این دو وسیله نمی‌توانند تا دو سال دیگر، در تاریخ چهارم نوامبر ۲۰۲۰ به کره‌ی زمین نزدیک شوند و حتی به بازه‌ی ۳۲ میلیون مایلی خانه برسند. آن‌ها تا ششم اکتبر همان سال، با بازه‌ای در تقریبا ۴٫۶ میلیون مایل به مریخ نزدیک‌تر خواهند بود. شاید این بازگشت تا سال ۲۰۹۱ میلادی هم رخ ندهد! با یک تصادف کوچک ناخواسته یا عمدی، استارمن اسپیس ایکس می‌تواند برای هزاران یا میلیون‌ها سال تنها بماند!

لینک منبع


درباره Meysam

مشاهده بیشتر

دپو رنو ساندرو‌ها در انباری مخفی به امید گرانی ..!

یک منبع آگاه به “روزنامه جوان” گفته است: انبار سایپا مملو از قطعات اصلی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *