خانه / علم و دانش / افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

خبرگزاری فارس: با همه گیرشدن خودروهای خودران شاهد تولید اتومبیل هایی هستیم که افراد می توانند در آنها بخوابند، مطالعه کنند و کارهای اداری و شغلیشان را انجام دهند، اما تکان های مکرر خودروهای خودران ممکن است باعث تهیه حالت تهوع و سرگیجه در افراد شود و چنین کارهایی را مختل کند. راه حل این مشکل اختراع یک سیستم جدید ضدحالت تهوع توسط شرکت جگوار است که بر روی لند روور تازه این شرکت نصب شده است.

افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

این سیستم مجهز به الگوریتم های هوشمندی است که با بررسی وضعیت کابین خودرو تاثیرات منجر به تهیه حالت تهوع را تا ۶۰ درصد کاهش می دهد.

افزوده شدن فناوری ضدتهوع به خودرو‌های خودران

علت اصلی وقوع این مشکل تکان خوردن منابع دریافت اطلاعات در برابر چشم است. این سیستم می تواند با بررسی شرایط و کنترل منابع یادشده تکانه های آنها را کاهش دهد و از آزار چشم جلوگیری کند. پیش از این شرکت فورد هم سیستم مشابهی را ابداع کرده بود که در آن از فناوری واقعیت افزوده بدین منظور استفاده شده بود.

طراحی الگوریتم های این سیستم با استفاده از داده های ۲۴ هزار کیلیومتر رانندگی افراد با خودروهای خودران جمع اوری شده است. این سیستم از چندی حسگر بیومتریک نیز استفاده می کند که می توانند نشانه های تهوع را در چهره افراد تشخیص دهند. موقع استفاده گسترده تجاری از این سیستم هنوز مشخص نشده است.

لینک منبع


درباره Meysam

مشاهده بیشتر

VAR به لیگ برتر انگلیس می‌آید

وبسایت نود: سران ۲۰ باشگاه حاضر در لیگ برتر انگلیس در جلسه روز گذشته خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *