خانه / مهم ترین ها / پیش‌بینی‌ها درباره سنسور تشخیص چهره آیفون ۲۰۱۹

پیش‌بینی‌ها درباره سنسور تشخیص چهره آیفون ۲۰۱۹

گزارش جدید منتشر شده توسط تحلیلگر معروف محصولات اپل یعنی «مینگ چی کو» نشان می‌دهد که احتمالا آیفون ۲۰۱۹ اپل به سنسور تشخیص چهره با سیستم خیلی پیشرفته‌تر عرضه خواهد شد.

مینگ معتقد است که اپل یک سنسور جدید را طراحی خواهد کرد که نور را با قدرت بیشتری بر روی صورت کاربر می‌تاباند و این مسئله نور منعکس شده از محیط اطراف را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و در نهایت این مسئله باعث تجربه بهتر هنگام استفاده از سیستم فیس آیدی خواهد شد.

در این گزارش همچنین ادعا شده که احتمالا اپل یک سیستم تشخیص بازه را هم معرفی خواهد کرد. این سیستم قادر است مدت موقع تابش نور از سنسور تا موقع رسیدن به شیء مورد نظر را محاسبه کرده و از این طریق بازه گوشی تا شیء را تشخیص دهد. از این سیستم می‌تواند برای ثبت تصاویر سه‌بعدی استفاده کرد. احتمالا این فناوری در واقعیت افزوده و یا برای بهبود تصاویر سه بعدی به‌کارگرفته شود. این تصاویر طبق گفته مینگ ممکن است پس از ثبت قابلیت ویرایش شدن توسط قلم آیپد را هم داشته باشند.

فیس آیدی که سال گذشته همراه با آیفون ۱۰ معرفی شد، با استفاده از ۳۰ هزار نقطه مادون قرمز که بر روی صورت کاربر می‌تاباند، چهره را تشخیص می‌دهد. در آن موقع هم اعلام شد این سیستم با اینکه در محیط دارای نور کم به خوبی عمل می‌کند اما در محیط‌های دارای نور زیاد به خوبی قادر به تشخیص چهره نیست. طراحی سیستمی که بتواند نورهای مزاحم محیط را حذف کند مطمئنا منجر به افزایش قدرت تشخیص چهره در آیفون‌های آینده خواهد شد. به نظر می‌رسد اپل قصد دارد تا سال‌ها از این سنسور تشخیص چهره و در کل فناوری فیس آیدی در دیوایس‌های خود استفاده کند.

منبع: د ورج

آی‌تی‌ایران

لینک منبع


درباره Sadegh042

مشاهده بیشتر

همگرا؛ ساختار حمایتی از بازی‌سازان

نشست خبری ساختار حمایتی جدید همگرا صبح روز سه‌شنبه ۲۲ آبان با حضور حسن کریمی مدیرعامل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *